Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

A ty si bol behať?

Napísal na 22. októbra 2015

Univerzita sv. Cyrila a Metoda si už po tretíkrát pripravila pre nadšencov športu podujatie s názvom UCM NIGHT RUN, ktoré sa konalo v utorok 20.10.2015 . Hlavnou myšlienkou večerného behu mestom bolo spojenie zábavy a športu. Priateľskú atmosféru na Námestí J. Herdu dopĺňali moderátori z Fakulty masmediálnej komunikácie, tanečná hudba, teplý čaj či maskot McDonaldu.

Pol hodinu pred štartom si fitnescentrum FitUp pripravilo pre zúčastnených krátku rozcvičku na zahriatie svalov. A mohlo sa začať. Všetci si mohli užiť beh spojený s výhľadom na najvýznamnejšie pamiatky Trnavy.

Event bol vytvorený študentmi FMK, ktorí na ňom usilovne pracovali už viac ako pol roka. ,, Trvalo by to oveľa dlhšie ak by neboli dva ročníky pred tým, tým pádom sme už vedeli ako postupovať, čo sa týka polície, mesta a všetkých formálnych vecí, inak by nám to podľa mňa trvalo rok.“ povedala nám jedna z organizátoriek Frederika Kovalčíková.

Tento ročník priniesol niekoľko noviniek ako kids and dogs friendly (priatelia detí a psov), zatraktívnenie bežeckej trasy či nové bežecké kategórie,  čo privítali aj samotní súťažiaci. Ženy a muži súťažili v piatich kategóriách a to: študenti, bežci vo veku 30- 39 rokov, 40- 49 rokov, 50- 59 rokov a 60 plus._DSC6719

Zdolať 7,2 km trasu sa ako prvému podarilo dvadsaťštyri ročnému Alexandrovi Jablokovi v kategórií mužov do 39 rokov ktorý dobehol v čase 22:05 minút. ,, Trénujem každý deň, ale za základ úspechu považujem cieľavedomosť a psychickú odolnosť, jednoducho vydržať.“

 _DSC6679Podujatie sa stretlo s kladnými ohlasmi u bežcov: ,,Organizácia na veľmi vysokej úrovni, všetko v poriadku, lepšie ako v Prahe kde sme boli behať pred mesiacom,“ odpovedala na našu otázku bežkyňa Zuzana.  ,,Chcela by som sa v prvom rade poďakovať organizátorom za perfektne zvládnutú organizáciu, takisto sa mi veľmi dobre behalo a čo bolo najlepšie, že beh začal presne o siedmej.“ prezradila víťazka kategórie študentky, Katarína Glatzová.

Na stupeň víťazov sa celkovo postavilo 30 bežcov, ktorým slávnostne udelil medaily rektor UCM  doc. Ing. Jozef Matúš, CSc., mim. prof.  Veríme že sa študentom Univerzity sv. Cyrila a Metoda podarilo vytvoriť univerzitnú tradíciu, v ktorej sa bude pokračovať aj v ďalších rokoch. Pre budúcich záujemcov večerného behu Trnavou tu máme niekoľko tipov a trikov od našich víťazov: 1.  Trénuj, trénuj, trénuj. 2. Neboj sa. 3. Trikrát – štyrikrát do týždňa trénuj a ono to vyjde. 4. Hlavne to rob pre radosť. 5. Nikdy sa nevzdávaj.

[Best_Wordpress_Gallery id=“15″ gal_title=“Nigh Run 2015″]

Autor: Michaela Miženková

Foto: Matúš Pastor


Pokračovať v čítaní