Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Chcete skúsiť niečo nové? Máme pre vás 7 tipov na neobyčajné anime seriály

Napísal na 13. decembra 2022

Ešte neviete, pri čom budete prokrastinovať? Ak vás už nebavia seriály na Netflixe a chcete skúsiť niečo nové, máme pre vás 7 tipov na anime seriály so zaujímavým a nezvyčajným dejom.

Ak sa stretávate s pojmom anime po prvýkrát, tu je zopár základných faktov. Tento žáner vznikol v Japonsku a zahŕňa filmy a seriály, ktoré sú animované. Vyznačuje sa farebnosťou a rozmanitosťou postáv. Na rozdiel od animovaných filmov, ktoré poznáme a sú mierené na deti, sa anime zameriava skôr na tínedžerov a dospelých. Dej a témy sú rôznorodé – od komédie cez akciu, drámu až po sci-fi alebo fantasy.

1. Death Note (2006)

Každý z nás si niekedy kúpil zápisník vo viere, že ho zaplní svojimi nápadmi, ale nakoniec zostal prázdny a zaprášený na poličke. Hlavný hrdina anime Death Note, Light Yagami, má tiež zápisník. Tento zápisník mu umožňuje zabiť kohokoľvek, koho meno doň napíše. Tak koho doň Light napíše? A dokázali by sme my napísať niečie meno? Death Note pomocou psychologických hier odkrýva najtemnejšie vnútro a myšlienky človeka.

Hlavný protagonista Death Note vlastní smrtiaci zápisník. Zdroj: Madhouse

2. Hataraku Saibou (2018)

Milovníci kultového seriálu Bol raz jeden život si v tomto anime prídu na svoje. Hataraku Saibou alebo Cells Work! sa ponára do toho, ako funguje ľudské telo, ako si dokáže poradiť s chorobami alebo ako zahojí ranu. Excentrická hlavná hrdinka, červená krvinka, sa snaží dopraviť kyslík do pľúc. Počas svojej cesty sa stratí a zažíva rôzne dobrodružstvá.

7 tipov na neobyčajné anime
Seriál zobrazuje, ako si ľudské telo dokáže poradiť s chorobami či zraneniami. Zdroj: Crunchyroll

3. Terra Formars (2014)

Mali ste niekedy sen o nadvláde obrovských švábov? V tomto anime sa táto predstava stáva skutočnosťou. Šváby sú ľuďmi vyslané na Mars a tu zmutujú. Medzitým sa na Zemi rozšíri nevyliečiteľná choroba. Ľudia v snahe získať liek z Marsu prichádzajú do konfliktu s vyspelými a inteligentnými zvieratami. Šváby v Terra Formars si vymenia rolu s ľuďmi a v akciou nabitých bitkách sa ich pokúsia vyhubiť.

Ľudia vyslali šváby na Mars a tie tam zmutovali. Zdroj: Crunchyroll

4. Mononoke (2007)

Príbeh exorcistu, ktorý cestuje po feudálnom Japonsku a hľadá zlých duchov prezývaných mononoke. Predtým, ako nad nimi vykoná exorcizmus, musí zistiť ich formu, pravdu a dôvod. Mononoke je anime, ktoré okrem hororového deja zaujme najmä pútavým vizuálom. Každý záber vyzerá, akoby bol ručne maľovaný na kus starého pergamenu a tvorcovia sa nebáli ani experimentovania.

7 tipov na neobyčajné anime
Každý záber vyzerá, akoby bol namaľovaný na pergamene. Zdroj: Mononoke Production Committee

5. Blue Period (2021)

Je ťažké si v živote nájsť svoje miesto a je ťažké ísť za svojím snom. Tento problém má aj hlavný hrdina, Yatora, ktorý nájde svoju vášeň v maľovaní. V jeho ceste za splnením si svojho sna mu stojí veľa prekážok, či už sú to rodičia alebo jeho porovnávanie sa s ostatnými. Blue Period nám môže byť povzbudením k vykročenie z našej komfortnej zóny a splnením si svojich snov.

Hlavný hrdina Yatora nachádza svoj životný zmysel v maľovaní. Zdroj: Netflix

6. Jojo’s Bizarre Adventure (2012)

Ak túžite vidieť bitky s balónmi, ktoré sa správajú ako psy, vežu elektrického napätia uväzňujúcu ľudí alebo monštrá, ktoré sa transformujú, tak je toto anime presne to, čo hľadáte. Jojo’s Bizarre Adventure sa sústreďuje na mysteriózne dobrodružstvá rodiny Joestar a je jedným z najčudnejších anime vôbec.

7 tipov na neobyčajné anime
Ak chcete vidieť niečo bizarné, toto anime je rozhodne pre vás. Zdroj: Netflix

7. Yuri on Ice (2016)

K zime patria zimné športy a teda aj krasokorčuľovanie. Yuri on Ice ukazuje príbeh nádejného japonského krasokorčuliara Yuriho, ktorého dvere ku sláve sa zatvárajú. Všetko sa zmení, keď sa pred jeho domom objaví päťnásobný majster sveta Victor Nikiforov a ponúkne mu, že bude jeho mentorom. V anime Yuri on Ice budete svedkami nielen napínavého krasokorčuľovania ale aj queer lásky.

7 tipov na neobyčajné anime
Yuri on Ice je anime plné športu, lásky a napätia. Zdroj: MAPPA

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár