Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Týchto 7 free-to-play hier si môžeš vyskúšať hneď

Napísal na 21. novembra 2022

Rozmýšľate, čo si zahrať, ale potrebujete odložiť peniaze na darčeky? Nezúfajte, pretože v ponuke je veľa hier, ktoré sú zadarmo pre každého. V článku nájdete 7 free-to-play hier, ktoré si môžete okamžite zahrať s kamarátmi.

Určite nemusíme spomínať hry ako Fortnite alebo League of Legends, ktoré si svoje meno dokážu obhájiť už niekoľko rokov. Hier, ktoré sú free-to-play, je ale v ponuke omnoho viac. Niektoré z nich boli pôvodne vydané ako platené a prešli do režimu zadarmo neskôr. Týchto sedem hier by mohlo dokázať upútať vašu pozornosť.

1. Fall Guys: Ultimate Knockout

Ak sa chcete s priateľmi zasmiať a trochu si zasúťažiť, Fall Guys je pre vás to pravé. Táto multiplayerová battle royale plošinovka prináša mnoho rôznych prekážkových dráh a minihier. V nich sa 60 hráčov snaží dostať cez prekážky presne ako v Takešiho hrade alebo Wipeoute. Hráči postupne vypadávajú až kým neostane len jeden víťaz. Hra je veľmi priateľsky spracovaná a zábavná pre všetky vekové kategórie.

Hra Fall Guys vyšla prvýkrát v roku 2020 pre Microsoft Windows a PS4. Od júna tohto roku ju ponúkli free-to-play na všetkých herných platformách. Ponúka tiež cross-play, takže sa nemusíte báť, že nemáte s kamošmi tie isté platformy.

2. Overwatch 2

Prvý diel tejto hry, Overwatch, vyšiel v roku 2016 ako nový a jedinečný žáner „hero shooter“ od Blizzard Entertainment. Túto verziu oficiálne nahradili 4. októbra 2022, kedy vydali Overwatch 2 ako free-to-play na všetkých platformách. Od pôvodnej hry sa líši napríklad zúžením tímov zo šiestich hráčov na päť alebo prepracovaním niektorých postáv.

Overwatch 2 je multiplayer first-person-shooter, v ktorom si hráč vyberie zo zoznamu postáv s jedinečnými schopnosťami. Dva tímy po piatich hráčoch môžu proti sebe konkurovať v rôznych herných módoch. Videohra ponúka nové prehľadné rozhranie a množstvo máp. Ak by ste si chceli precvičiť reflexy a mušku, Overwatch 2 je rýchla a nepretržitá akcia.

3. Hearthstone

Ak hľadáš menej akcie a obľubuješ kartové hry, Hearthstone si môžeš stiahnúť na počítač alebo skúsiť jeho mobilnú verziu. Táto bojová kartová videohra je k dispozícii cez battle.net od roku 2014. Dodnes pribúdajú nové expanzie, ktoré pridávajú do hry nové karty z prostredia sveta Warcraft. Taktiež k pôvodnej verzii pribudli nové samostatné herné módy ako Mercenaries alebo Battlegrounds.

Mercenaries obohacujú hru o nový single-player kontent, zatiaľ čo Battlegrounds nabrali popularitu pre ich systém, v ktorom o prvé miesto proti sebe stojí osem hráčov v samostatných bojoch.

4. Rocket League

Rocket League určite upútal tvoju pozornosť minimálne raz, za sedem rokov jeho existencie. Nemusíš byť fanúšikom športu ani áut, aby ťa táto hra zabavila na nejakú dobu. Cieľ je jednoduchý: dostať loptu do bránu tak ako vo futbale, čiže dať viac gólov ako súper za určitý čas. Jediný háčik je v tom, že hráči šoférujú autá s raketovým pohonom. Zápasiť môžete na rôznych štadiónoch, pri rozdielnom počasí a v tímoch alebo osobitne.

Tieto futbalové vozidlá si dnes môžeš zahrať na všetkých platformách. Rocket league sa stal free-to-play v roku 2020.

5. Apex Legends

Apex Legends spustil svoju prvú sezónu v roku 2019, kedy Respawn Entertainment spojil žánre hero shooter a battle royale. Dnes sa už hrá 15. sezóna s názvom Eclipse, ktorá odštartovala začiatkom novembra. Tentokrát nám ponúkli aj novú mapu a ďalšiu postavu. Momentálne si v Apex Legends vieš vybrať spomedzi 23 postáv.

V klasickej hre, ktorá je trio, vyskakuje z lode 20 tímov po troch hráčoch. Zahrať si však môžeš aj mód duo, v ktorom sú tímy po pároch. Ak sa ti hra páči, ale neobľubuješ žáner battle royale, hra ponúka aj mód Arén. Tam proti sebe stoja iba dva tímy po troch. Vyhráva v ňom tím, ktorý prvý získa tri víťazné body.

6. Multiversus

Hovorí vám niečo názov Super Smash Bros.? Ak nie, asi nebudete fanúšik Nintenda. Multiversus je crossover, ktorý obsahuje postavy napríklad z Warner Bros., DC Comics, HBO, alebo Cartoon Network. Hrateľnosť je veľmi podobná ako v Super Smash Bros. Multiversus je dostupná na všetkých platformách okrem Nintenda.

Hra nesie žáner platform fighter, v ktorom je cieľom zhodiť protivníka z platformy. Hrať môžete sám za seba alebo byť v tíme s kamarátom.  Multiversus od vývojárov Player First Games vyšla pod Warner Bros. Interactive Entertainment v lete 2022 ako free-to-play.

7. Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

Bloodhunt prináša neobyčajnú skúsenosť zo žánru battle royale. Na prvý pohľad by vám mohol pripomínať Fortnite vďaka pohľadu z tretej osoby. Hrateľnosťou a prostredím sa však tieto dve hry výrazne líšia. V Bloodhunt máte na výber spomedzi siedmych tried postáv, ktoré majú rozdielne atribúty. Ako upíri máte nadprirodzené schopnosti, ktoré prenášajú súboje napríklad na strechy budov. Hlavnou zložkou hry sú však rôzne druhy zbraní na diaľku. Prostredie bojiska je zasadené do ulíc Prahy. Mesto je veľmi pekne spracované a obsahuje aj niektoré pamiatky z hlavného mesta Českej republiky.

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt je pomerne nová hra, ktorú oficiálne vydali v apríli 2022. Je tiež súčasťou univerza World of Darkness. Zahrať si ju môžeš zadarmo na platformách Microsoft Windows a Playstation 5.

Free-to-play hry v dnešnej dobe pomerne rýchlo pribúdajú. Paradoxne sa pre developerov za posledné roky stávajú výnosnejšie ako tie, ktoré majú stanovenú cenu pri vydaní. Mnohé z týchto videohier sa tiež zaraďujú ako e-športové a organizujú každoročne medzinárodné turnaje.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár