Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

6 zaujímavostí o prichádzajúcich Avengeroch

Napísal na 14. apríla 2019

Dlhoočakávaný finálový súboj medzi Thanosom a skupinou superhrdinov sa pomaly blíži k vyvrcholeniu. Fanúšikovia si môžu vychutnať túto epickú bitku v predpremiere už dnes. Ešte pred samotným uvedením filmu do kín vám prinášame zopár zaujímavých faktov o Avengers: Endgame.


Najdlhšia komiksová adaptácia

Skvelá správa nielen pre skalných nadšencov Marveloviek, ale aj pre bežných divákov. Joe Russo prezradil, že filmová snímka bude dlhá vyše 3 hodín (konkrétne 182 minúť). Ide o prvý film inšpirovaný komiksom, ktorý dosiahol takúto časovú dĺžku. Podľa slov režisérov to bolo nevyhnutné, keďže ide o finálovú časť s množstvom príbehov a museli sa zachovať aj emocionálne momenty postáv.

Trailer zlomil rekord na Youtube

Ukážka k filmu získala za prvých 24 hodín od svojho vydania neskutočných 289 miliónov zhliadnutí a stala sa víťazom v tejto kategórií. V pomyselnej súťaži skončil na 2. mieste snímok Avengers: Infinity War (230 miliónov) a 3. priečku obsadil Leví kráľ (224 miliónov).

Spoiler-man

Mladý herec Tom Holland (Spider-man) je okrem hereckého talentu známy aj tým, že rád prezrádza citlivé informácie z natáčania týkajúce sa príbehu. Z tohoto dôvodu sa režiséri rozhodli, že mu dajú len texty a čiastočné popisy scén. V niektorých prípadoch dokonca ani nevedel, s kým daný úsek filmu natáča.

Končiaca hra

Po tom, ako bol Dr. Strange porazený Thanosom v predchádzajúcom diele, vyslovil na konci súboja vetu: „We’re in the endgame now.“ Podľa niektorých fanúšikov to priamo súvisí s podtitulom filmu Endgame.

Porazený Dr.Strange Zdroj: hornet.com

Zaneprázdnený pán času a priestoru

Benedict Cumberbatch (Dr.Strange) bol dosť vyťažený a množstvo scén dokrúcal samostatne. Ostatní herci namiesto neho točili s náhradníkom a originálneho Dr.Strenga doplnili až v postprodukcii. Medzery medzi jeho natáčaniami mali aj niekoľko týždňov.

Falošné scény

Kvôli zachovaniu tajomstva sa vytvorilo niekoľko falošných scén a tri druhy scenárov. Herci dokonca dostali len časť scenáru, ktorý priamo súvisel s ich postavami. Falošné zábery boli zakomponované do traileru, aby odviedli diváka iným smerom. Tvorcovia tým chcú zabezpečiť maximálne prekvapenie z finálneho diela.

To, či dokážu Avengeri zachrániť rozpadnutý svet a ktoré zábery z traileru boli pravdivé, zistíme už dnes v kinách.

Zdroje: csfd.cz, filmkult.sk, hornet.com, youtube


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár


Pokračovať v čítaní