Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

6 očakávaných hororov pre rok 2019

Napísal na 20. februára 2019

Rok 2019 nám pomaly, ale isto klope na dvere a spolu s ním prídu do kín aj nové hororové snímky. Okrem pokračovaní už známych hororov z predchádzajúcich rokov sa môžme tešiť aj na nové príbehy, dokonca sa objaví niečo aj od producentov z našej domácej scény.


Escape room

Únikové miestnosti sú obľúbenou zábavou nie len medzi mladými ľuďmi. Svoju inteligenciu v nich testujú aj v porovnaní starší. Čo sa ale stane, keď sa nevinná zábavka „trochu zvrtne“? Túto otázku nám odpovie režisér Adam Robitel (Insidius: The Last Key) vo svojom novom filme, v ktorom si aj on sám zahrá po boku známych tvárí ako Deborah Ann Woll (The Punisher) alebo Taylor Russel (Lost in Space).

Šiesti neznámi ľudia pred dverami objavia tajomný balíček s čiernou skrinkou. Po rozbalení skrinky nájdu vnútri pozvánku do ,zatiaľ, neotvorenej únikovej miestnosti. Ako motiváciu dostanú výhru 1 mil. dolárov, ak sa im podarí z miestnosti uniknúť. Noví účastníci ale netušili, že tvorca sa pri vytváraní hry riadil mottom – Uteč alebo zomri. Po pár minútach sa nevinná hra premenila na boj o prežitie, okrem klasických pascí proti ním stojí aj virtuálna realita. Kto vyhrá tento boj o prežitie? Zistíme 31. januára.

 

 

Trhlina

O pohorí Tribeč,  jednom z najstrašidelnejších miest na Slovensku, sa režisér Peter Bebjak v spolupráci s Continental film rozhodol natočiť krátky seriál. Seriál, natočený podľa knižnej predlohy Trhlina od Jozefa Karika, rozpráva skutočný príbeh o ľuďoch stratených na tomto mysterióznom mieste.

Absolvent Igor nájde staré lekárske záznamy o psychiatrickom pacientovi Walterovi Fischerovi. Ten sa pred vyše sedemdesiatimi rokmi stratil v pohorí Tribeč. Po dvoch mesiacoch pátrania sa nečakane objavil. Malo to však jeden malý háčik. Na tele mal divné popáleniny, bol dezorientovaný a posledné mesiace si vôbec nepamätal. Igor pátral stále hlbšie po informáciách a  zistil, že Walter nebol jediný. Igor spolu s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a skeptikom Dávidom sa vydávajú na spoločnú cestu do pohoria Tribeč, aby túto záhadu rozlúskli. Spočiatku nevinné hľadanie pravdy končí tragicky. Seriál má premiéru 24.januára.

Prvá stratená obeť sa datuje až do roku 1929 a odvtedy je ich na konte vyše 6. O väčšine z nich sa doteraz nenašli ani najmenšie stopy, kde by mohli zmiznúť. Miestni obyvatelia o tomto pohorí dokonca nechcú ani hovoriť.

 

 

The Prodigy

The Prodigy rozpráva príbeh slobodnej matky Sarah (Taylor Schiling) a jej malého syna Milesa (Jackson Robert Scott). Sarah si začína všímať u svojho syna divné a nadprirodzené javy, ktoré si nedokáže sama vysvetliť. Vystrašená matka hľadá odbornú pomoc všade, kde sa len dá. Nakoniec jej so synom pomôže Artur Jacobson (Colm Feore). Ten sa snaží Milesa zhypnotizovať, aby zistil, či sú obavy jeho matky skutočné.

Nikto zo štábu sa bližšie nevyjadril, akým smerom sa bude film uberať. Bližší náhľad máme zatiaľ len z traileru, ktorý má 2 dejové línie. Predpokladaná premiéra filmu je 8.februára v USA.

 

 

Pet Sematary

V posledných rokoch je veľkým trendom „znovuoživovanie“ starých filmov. Po veľkom úspechu s filmom IT (2017) si Paramount Pictures povedali, že oživia ďalšiu novelu od pravdepodobne najznámejšieho spisovateľa hororoviek, Stephena Kinga. Originálna verzia je stará už viac ako tri dekády a tvorcovia jej chcú dať nový život už začiatkom apríla.

Celý príbeh je o Dr. Lousiovi Creedovi (Jason Clark) a o jeho rodine. Tí sa pre pokojný život presťahovali zo Chicaga do malej dedinky Maine. Idylický život sa veľmi rýchlo zmení, keď zistia krutú pravdu o ich novom domove. Všetky nadprirodzené javy sa začnú objavovať po tom, čo ich domácu mačku zrazí kamión na rušnej ulici a Creed ju pochová na neďalekom cintoríne pre zvieratá. Mačka sa vráti k životu, ale nie v podobe ducha. V niečom oveľa démonickejšom.

 

 

The Curse of La Llorona

Warner Bros. Pictures sa nechali pri natáčaní filmu inšpirovať starou mexickou legendou La Llorona, čo v preklade znamená Plačúca žena. Existuje veľa verzií opisujúcich túto legendu. Najznámejšia tvrdí, že La Llorona je trúchliaca matka, ktorá v okolí jazera hľadá svoje mŕtve deti a vydáva pri tom krik a plač. Mexičania veria, že tento krik a plač prináša ľuďom nešťastie. Aj keď neexistujú žiadne objektívne dôkazy o jej existencii, legenda sa rozpráva z generácie na generáciu už vyše storočie.

Je deň ako každý iný, Anna Garcia (Linda Cardellini), sociálna pracovníčka a vdova, berie svoje deti domov zo školy, pričom sa stala svedkom zločinu. Mladá matka ju na mieste činu varuje pred La Lloronou, aby ju nepostihol rovnaký osud. Anna postupom času začína odkrývať nebezpečné spojitosti medzi prípadom a varovaním od neznámej matky. Musí všetkými silami odohnať La Lloronu a ochrániť životy svojich detí. Premiéra je určená na 18. apríla.

 

 

IT: Chapter two

Začiatok septembra bude znovu patriť Stephnovi Kingovi a pokračovaniu IT: Chapter Two. Nemáme sa čomu čudovať, keďže IT: Chapter One zarobil minulý rok  vyše 800 mil. dolárov, a tým sa stal najziskovejším hororom. Producenti nás nenechali dlho čakať a už v júni začali naplno natáčať.

Hlavnými hrdinmi  nie je nikto iný ako „Losers club“ len s výnimkou toho, že sú o 27 rokov starší. Sľúbili, že ak sa jedného dňa vráti naspäť Pennywise, vrátia sa aj oni. Sľuby sa majú dodržiavať, preto aj naši hrdinovia prichádzajú naspäť do Darry čeliť zlému klaunovi. Dospelých členov Losers clubu stvárnia Bill (James Mcavoy), Ben (Jay Ryan), Richie (Bill Hader), Mike (Isaiah Mustafa), Eddie (James Ransone), Stanley (Andy Bean) Beverly (Jessica Chastain). Predpokladaná premiéra je 5. septembra.

 

 

Zdroje: youtube, csfd.cz, imdb.com, digitalspy.com, hollywoodreporter.com

 

 


Pokračovať v čítaní