Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

2 + 2 = 5 / Hranice faktov v médiách

Napísal na 5. novembra 2016

Online magazín gaudeo.sk spolu s Malým Berlínom, budúcim centrom kultúrneho života Trnavy a širokého okolia pozývajú na diskusiu s témou 2 + 2 = 5 / Hranice faktov v médiách, ktorá sa uskutoční 14. novembra od 19.00 hod. v Dkp Berliner. Hosťami budú Marián Jaslovský, Juraj Smatana a Peter Valovič.

Vrcholiace voľby v USA, referendum o Brexite, ale aj posledné parlamentné voľby na Slovensku. Tieto udalosti nám jasne ukázali, že v súčasnosti je kvantita čoraz viac ako kvalita v mediálnej oblasti. Rozličné moderné technológie a rovnako slobodný prístup k tvorbe a spotrebe informácií nám negarantujú suverénne víťazstvá hodnôt. Máme istotu, že pravda napokon zvíťazí nad klamstvom či láska porazí nenávisť? Asi len ťažko môžeme odpovedať kladne. Situácia je však taká, že to platí naopak. Je tu nová éra. Éra, ktorá k nám hovorí akoby inou rečou.

Žijeme v tzv. post-faktuálnej spoločnosti. V tejto spoločnosti dominuje čoraz intenzívnejšie určitý dojem, ktorý tvrdí, že objektívna pravda vlastne nie je. Jednoducho nejestvuje. Ide o akýsi stav myslenia. Vzbudzuje pocit, že možné je všetko a na druhej strane hovorí, že nič nie je isté. Práve toto však vytvára úrodnú pôdu vhodnú na šírenie rôznych dezinformácií. Tie potom podporujú rozvracanie systému s demokratickými hodnotami. Na túto tému a na to, či sa tento trend dá zvrátiť a ak áno, tak akým spôsobom, na to všetko budú hľadať odpovede hostia vo svojich diskusiách. 22-5-berliner-web-cover-800x469

Diskutovať prídu hudobník, spoluzakladateľ magazínu inZine, publicista a odborník na sociálne médiá Marián Jaslovský, ktorý stojí taktiež za stránkou Prečo ľuďom hrabe?, ďalej učiteľ histórie, občiansky aktivista, mestský poslanec v Považskej Bystrici, ale tiež neúnavný bojovník proti rozličným bludom a konšpiráciám Juraj Smatana, ktorý je zakladateľom stránok Dezinformácie Hoaxy Propaganda a v neposlednom rade novinár, autor stránky Neverím mýtom o škodlivosti očkovania a súčasne administrátor spomínanej stránky Prečo ľuďom hrabe? Peter Valovič. Je tiež spoluorganizátorom akcie Hromadné predávkovanie homeopatikami.

Kapacita priestoru je obmedzená, preto je potrebné v prípade záujmu rezervovať si bezplatné lístky prostredníctvom Eventbrite.