Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

10 tipov na efektívne využitie času počas pobytu doma

Napísal na 17. marca 2020

Medzi opatrenia proti koronavírusu patrí zatváranie škôl, a teda pobyt študentov doma. Prinášame ti zopár tipov, ako produktívne stráviť tieto dni.

1. Študuj

Predstava sedenia na gauči 24/7 je na prvý pohľad nádherná. Keď však na konci semestra budeš dobiehať učivo, ktoré si v škole nestihol prebrať, spomenieš si, aké dôležité bolo sa aspoň na pár minút pozrieť do učiva.
Vymeň mobil za učebnicu aspoň na chvíľu.

Zdroj: giphy.com

2. Píš záverečnú prácu

Vďaka tomuto voľnu získaš čas navyše a môžeš sa sústrediť na písanie svojej záverečnej či seminárnej práce, alebo iných školských úloh. Neboj sa aktívne využiť čas a splň si svoje povinnosti.

Zdroj: Giphy

3. Vymysli si vlastné výzvy

Surfovanie na internete využi efektívne. Práve tam môžeš nájsť rôzne nápady na výzvy, napríklad športové, sociálne alebo kultúrne. Máš dokonca šancu venovať sa rôznym online kurzom, ktoré ponúkajú oficiálne certifikáty, napríklad univerzita MIT v Amerike ponúka kurzy zadarmo, alebo appka Nike training course rozhýbe tvoje telo.

Zdroj: Giphy

4. Prečítaj si knihu

Tento rok nám priniesol množstvo rôznych kníh, ktoré jednoznačne stoja za prečítanie. Ak ťa však neupútali novinky, stále môžeš siahnuť po starších klasikách. Ak ťa zaujíma krimi, dráma alebo romantika, odporúčame knihy Zlatá Klietka od Camilly Läckberg, Anglický Pacient, ktorý napísal Michael Ondaatje a Gillian Flynnová píše bestsellery, ako je napríklad Stratené dievča alebo Ostré predmety.

Zdroj: Giphy

5. Nauč sa variť

Každý z nás si určite pripravil rôzne zásoby jedla, preto neváhaj a vyskúšaj nové, exotické alebo iné zaujímavé recepty. Naučíš sa niečo nové a potešíš nielen seba, ale aj svoju rodinu. Zábavný mladík z Ameriky ti ponúka skvelé video recepty cez instagramTv. Pre tých, čo obľubujú aj slovenskú kuchyňu je tu Varecha.

Zdroj: Giphy

6. Vyskúšaj ručné práce

Šitie, fotografovanie, vytváranie darčekov alebo úprava nábytku v domácnosti, medzi ručné práce nepatrí len štrikovanie. Využi, čo máš doma a objav v sebe umelca. Pre dievčatá, ktoré chcú vyskúšať nový makeup, alebo experimentovať s vlasmi sme našli na instagrame skvelý DIY profil. Na zábavné zabitie nudy je tu účet s názvom 5 minute crafts.

Zdroj: Giphy

7. Nauč sa nový jazyk

Vezmi knihu a skús, ako ti to pôjde v cudzej reči. Môžeš to využiť pri hľadaní nových priateľov a vyskúšať Pen Pals alebo rôzne aplikácie, kde sa s nimi zoznámiš. Použi napríklad appky Duolingo či PapaGo.

Zdroj: Giphy

8. Urob dobrý skutok

Na svete je veľa rôznych vecí, ktoré môžeš urobiť a potešiť tým mnoho iných. Ak si zdravý a máš dobrú imunitu, prihlás sa ako dobrovoľník a pomôž susedke s nákupom alebo vezmi jej psíka na prechádzku.

Zdroj: Giphy

9. Uprac si

Je čas na poriadok. Utri prach, presuň nábytok, umy podlahy, vytrieď oblečenie. Nielenže tvoj domov bude vyzerať omnoho lepšie, čistá domácnosť je aj jedným z preventívnych krokov proti koronavírusu.

Zdroj: Giphy

10. Buď offline

Po čase strávenom na sociálnych sieťach a surfovaní by si mal telefón na chvíľu odložiť. Pobyt doma je ideálnou príležitosťou na venovanie sa blízkym. Rozprávajte sa, hrajte hry, pozerajte filmy a oddychujte.

Zdroj: Giphy

Zdroje: Giphy

Označené ako

Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár