Aktuálna pieseň

Názov

Umelec

107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!107, 2 FM - LADÍME S VAMI. VŽDY A VŠADE!

Background

Zoznam 10 najúspešnejších revenge songov všetkých čias. Komu boli adresované tieto tvrdé slová?

Napísal na 20. marca 2023

Revenge songs sú v preklade pesničky napísané ako pomsta bývalým partnerom. Umelci často prenesú svoju bolesť do skladby a my sme svedkami dokonalého diela. Pripravili sme pre vás zoznam 10 najúspešnejších revenge songov spolu s ich príbehmi.

V poslednej dobe sa s revenge songami roztrhlo vrece. Za posledný polrok sa s divákmi podelili o ich pocity po rozchode či rozvode aj popové hviezdy ako Shakira či Miley Cyrus. Existujú ale aj staršie piesne, ktoré ich autori rovnako adresovali svojim bývalým polovičkám.

1. Flowers – Miley Cyrus

Pieseň Flowers od Miley Cyrus je prvou skladbou z jej najnovšieho albumu Endless Summer, ktorý vyšiel minulý týždeň. Miley si načasovala vydanie songu presne na deň narodenín svojho bývalého manžela Liama Hemswortha. Oficiálne video k tejto pesničke má už cez 300 miliónov pozretí a fanúšici nachádzajú množstvo skrytých myšlienok vložených vo videoklipe.

Liam sa k piesni dlho nevyjadroval, až pred pár dňami vydal veľmi prudkú odpoveď. Podľa najnovších informácií Hemsworth žaluje speváčku za poškodenie mena. Na Twitter údajne unikli dokumenty, ktoré svedčia o podaní žaloby. Urobil tak kvôli jeho najnovšej roli v seriáli The Witcher. Negatívne reakcie a komentáre by podľa Hemswortha mohol zvážiť Netflix a ukončiť s ním spoluprácu.

2. Lose You To Love Me – Selena Gomez

Song Lose You To Love Me vydala na konci októbra v roku 2019. Jej celková tvorba trvala len 45 minút a tým sa pesnička stala najrýchlejšie napísanou piesňou, ktorú kedy Selena skladala. Piesňou Selena odkazuje na svojho bývalého partnera Justina Biebera, s ktorým oficiálne ukončili vzťah v marci roku 2018.

Nikdy však oficiálne nepotvrdila, že pieseň bola venovaná práve jemu. V komentároch pod jej oficiálnym videoklipom sa Selena vyjadrila: „Táto pesnička bola inšpirovaná viacerými životnými udalosťami, ktoré sa mi stali od vydania môjho posledného albumu. Chcem, aby ľudia cítili nádej a vedeli, že na druhú stranu sa dostanete ako vaša silnejšia a lepšia verzia.

3. All Too Well – Taylor Swift

Taylor Swift je známa najmä svojimi porozchodovými piesňami. Ako vhodná reprezentácia je song All Too Well, ktorý venovala ex priateľovi Jakevi Gyllenhaalovi. Oficiálny videoklip spracovali do formátu krátkeho filmu, kde sú zobrazené jednotlivé momenty z ich vzťahu. Video je veľmi emotívne a veľmi dobre zobrazuje emóciu, ktorú Taylor vo vzťahu pociťovala.

4. Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Shakira

Jednou z najnovších revenge songov je aj pesnička od Shakiry s názvom Bzrp Music Sessions, Vol. 53. Celému svetu bolo jasné, že umelkyňa ju venovala jej bývalému priateľovi Gerardovi Piquému. Avšak čo ste nemuseli vedieť je, že Shakira spolu s Bizarrapom týmto hitom získali až štyri Guinnessové rekordy.

Tieto rekordy boli:

  • Najsledovanejšia latinská skladba na YouTube za 24 hodín,
  • Latinská skladba, ktorá najrýchlejšie dosiahla 100 miliónov videní na Youtube,
  • Najstreamovanejšia latinská skladba za 24 hodín na Spotify,
  • Najstreamovanejšia latinská skladba za jeden týždeň na Spotify.

V jednej časti Shakira spieva: „Vymenil si Ferrari za Twingo,“ čím chce jej bývalému naznačiť, o čo prišiel, keď ju podviedol s Clara Chia Marti. Futbalista nečakal dlho s odpoveďou a na jeden zo svojich tréningov prišiel na aute značky Renault Twingo. Shakira po rozchode nemá dobrý vzťah ani s matkou jej bývalého, pretože podľa médií športovca jeho matka kryla pred Shakirou, keď ju podvádzal s novou priateľkou. Speváčka býva oproti jej bývalej svokre a ako pomstu dala na balkón umelú čarodejnicu, ktorá sa pozerá priamo na dom Piquého matky.

5. Cry Me A River – Justina Timberlake

Justin Timberlake nikdy oficiálne nepotvrdil spojene piesne Cry Me A River s Britney Spears, ale celý svet to jednoznačne vie. V pesničke spieva o tom, ako ho jeho bývala partnerka podviedla a nemala odvahu mu to ani sama povedať. Urobil to za ňu chlap, s ktorým ho podvádzala. Ten to Justinovi povedal cez telefón.

Vo videu je taktiež znázornené, ako sa Justin vláme do domu, ktorý sa podobá na vilu Britney Spears v Malibu. Rozbíja veci v dome, príde tam cudzia žena, ktorá sa s ním bozkáva a nakoniec si tam dá aj sprchu. V jednom zábere sa objaví aj fotka Justina a neznámej blondýnky, ktorá sa má podobať na Britney.

6. So What – P!nk

Keď sa P!nk s jej manželom Careym Hartom oddelili, rozhodla sa, namiesto útápania sa v smútku, napísať svoje pocity do pesničky. Týmto spôsobom vznikol song So What. Speváčka sa vyjadrila, že nie celá pesnička je o jej manželstve. P!nk spolu s Maxom Martinom, ktorý je spoluautor piesne, začali písať text s vetou: „Asi som práve stratila manžela, neviem kam išiel,“ a potom už iba pridávali slová, ktoré boli podľa speváčky už len horšie a horšie. Tento pár sa však neskôr dal znovu dokopy a mali spolu dieťa v roku 2011.

7. Someone Like You – Adele

Adele a jej emotívne piesne Someone Like You a Rolling In The Deep sú označované za najlepšie skladby jej kariéry. Internet sa pri týchto songoch nezhodol. Jedna strana píše o tom, že tieto piesne boli venované fotografovi Alexovi Sturrockovi, takto informoval aj webový portál Nickiswift.com. Tohto muža Adele označuje aj ako „lásku svojho života“ a bol inšpiráciou pre jej album 21.

Na druhej strane je presadzovaný názor, že pesničky sú inšpirované jej ex manželom Simonom Koneckim. Zoznámil ich Ed Sheeran a májú spolu 10-ročného syna, Angela.

8. Obsessed – Mariah Carey

Song Obsessed Mariah Carey venovala jej ex partnerovi Eminemovi. Nikdy tento názor nepotvrdila, ani ich oficiálny vzťah, ale pieseň bola jasná reakcia na jeho slová v niekoľkých jeho pesničkách. Vo videoklipe je taktiež zobrazená niekoľkokrát postava, ktorá sa gestikuláciou aj jej oblečením podobá na Eminema a prenasleduje ju.

9. Without Me – Halsey

Halsey vydala pieseň Without Me po rozchode so známym umelcom G-Eazym ku koncu roku 2018. Jej bývalý partner ju podviedol a vo videoklipe mu dala jasne najavo, že sa cíti lepšie bez neho. Taktiež sa vo videu nachádza muž, ktorý sa podobá na jej bývalého. V texte spomína, ako mu pomohla dostať sa na vrchol, čo má symbolizovať ich prvé stretnutie, kedy si umelec prechádzal ťažkým rozchodom.

10. Love Yourself – Justina Biebera

Všetky dôkazy putujú smerom, že túto pieseň Justin Bieber venoval speváčke Selene Gomez. Názov piesne Love Yourself, má byť podľa dostupných informácii inšpiráciou zo speváčkinho tetovania. Selena má na rebrách vytetovanú frázu v arabskom jazyku „Love yourself first“, čo v preklade znamená „Ako prvého ľúb samého seba“.

Samotnou odpoveďou speváčky na túto pieseň je pesnička Lose You To Love Me, ktorú sme spomínali už skôr v tomto článku.


Možnosti čitateľa

Zanechajte komentár